Кюстендилските състезатели по картинг с добро представяне в надпреварата на писта Пауталия / Дарик радио

Домакините от картинг клуб "Кюстендил" бяха представени от двама състезатели на надпреварата на писта "Пауталия". 8-годишната Лора Христова зае 5-то място от 9 участника в клас Мини BG и Кристиян Иванов в клас Формула "А",който се представи много добре и спечели третото място.

Дебют пред собствена публика направи още един кюстендилец 7-годишният Христо Пенов,но той се състезаваше за отбора на Рейсинг тим,земайки 9-то място в клас Мини BG.

На писта „Пауталия" се проведе шампионата на България, организиран от Българската федерация по картинг спорт и КК „Кюстендил" с председател Тошо Аначков. 40 пилоти стартираха в класовете: MINI BG - 10 обиколки, MINI - 15, FA - 15, KZS+FC -20 и ROTAX - 20.

Да подкрепи сина си отново в Кюстендил бе дошъл кметът на Варна Кирил Йорданов. Неговият син Петър Йорданов стана победител в клас MINI BG. Наградите връчи председателят на БФ по картинг спорт Йордан Върбицалиев.

Класиране в отделните класове: MINI BG - 1м.Петър Йорданов, 2м.Христо Димитров, 3м.Алекс Златанов и тримата от клуб „Булауто"; MINI - 1м.Адриан Петров от „Хидролифт", 2м.Светла Иванова; 3м.Виктор Филипов от „Мегаспорт"; FA - 1м.Павел Лефтеров, 2м.Ясен Правчев от „Булавто", 3м.Кристиян Иванов от КК „Кюстендил"; FC - 1м.Симеон Богданов от „Картинг РТ", 2м.Пламен Ташков от „Булавто", 3м.Иван Бакардлиев от „Мегаспорт"; KZ-2 -1м.Денис Янев, 2м.Никифор Баневски, 3м.Александър Стоев; ROTAX - призови места за състезателите на ЦСКА Румен Паунов, Момчил Манчев, Адриан Недялков и Васил Коларов.